OpenOffice indir

OpenOffice indir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi2 hafta önce
Hemen indir ()
10 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Işlevsel ofis araçlarını tek bir pakette toplayan OpenOffice, açık kaynak olmasının yanında Türkçe.

Açık kaynak ofis paketi OpenOffice içerisinde birbirinden işlevsel araçlar barındırıyor. Metin editörü, çizim ve sunum aracı, hesap tablosu gibi her ofiste kullanılan yazılımlardan ücretsiz olarak yararlanmak isterseniz OpenOffice tecrübesi ve geliştirilme hızıyla sizi memnun edecektir. Program Microsoft Office evrak formatları dahil almak üzere böylece fazla evrak formatlarını destekler. Böylece her formattaki belge OpenOffice yardımıyla açılarak düzenlenebilir.

OpenOffice içerisinde yer alan programlar ve özellikleri ise şöyle;

 Writer: Düzenli sözcük işlemci

OpenOffice.org Writer, çağdaş bir sözcük işlemci yazılımından beklediğiniz bütün özelliklere sahiptir. İster yâd etmek istediğiniz olayları yazmak için kullanın, isterseniz içinde fotoğraf, şema, dizin olan bir kitap yazın, Writer doğru tüm bu işlemlerin kolayca, hızlı bir şekilde tamamlandığını göreceksiniz.

OpenOffice.org Writer sihirbazlarıyla mektup, faks ve ajandaları dakikalar içinde tasarlarken, bir yanlamasına da birlikte gelen şablonlar ile kendi dokümanlarınızı tasarlayabilirsiniz. Sayfa ve yazı stillerinin alışılmış olduğunuz gibi kolayca tasarlanması doğru sadece işinize konsantre olabilir, üretkenliğinizi artırabilirsiniz.

İşte Writer’ı eşsiz yapan bir takım özellikler:

Writer, Microsoft Word uyumludur. Size gönderilen Word belgelerini açabilir, Writer ile tekrar aynı biçimde kaydedebilirsiniz. Writer, sıfırdan hazırladığınız belgeleri Word şeklinde kaydedebilir. Yazım esnasında Türkçe imla denetimi yaptırabilir, otomatik ayar doğru hataları en aza indirebilirsiniz. Hazırladığınız belgeleri tek tıklama ile PDF veya HTML’e çevirebilirsiniz. Otomatik Bitirme (AutoComplete) özelliği sayesinde, yazılması gereken uzun kelimelere düşüncesiz süre harcamazsınız. Kompleks belgelere çalışırken İçindekiler (Table of Contents) ve İndis (Index) bölümlerini çıkartarak istediğiniz bilgiye daha seri erişim sağlayabilirsiniz Hazırladığınız belgeleri e-posta yardımıyla tek tıklama ile gönderebilirsiniz. Geleneksel ofise ek olarak, web için wiki belgelerini düzenleme özelliği. Düzenleme sırasında ansızın çok sayfa göstermeye ihtimal tanıyan yakınlaştırmalı kaydırma çubuğu.
OpenOffice.org’un yeni evrak biçimi OpenDocument’tir. Bu standart, XML tabanlı ve açık evrak biçimi sayesinde sadece Writer’a bağımlı kalmaz, herhangi bir OpenDocument düzenli yazılım baştan sona verilere erişim yapılabilir.

Türkiye’de Writer kullanan onbinlerce işletmede olduğu gibi, siz de bu açık yazılımı deneyin. OpenOffice.org tamamen lisans ücreti ödemeden, serbestçe, özgürce bilişim teknolojilerinden faydalanmanın tadını çıkartın.

 Calc: Kabiliyetli hesap tablosu

Calc, tekrar tekrar elinizin altında olabilecek bir hesap tablosudur. Eğer yeni başlıyorsanız, OpenOffice.org Calc’ın basit dilekçe ortamını ve sıcak arayüzünü çok seveceksiniz. Profesyonel bir veri işleyenseniz, Calc yardımıyla gelişmiş fonksiyonlara ulaşabilecek, verileri kolayca düzenleyebileceksiniz.

Calc’ın gelişmiş DataPilot teknolojisi, veritabanlarından ham veriyi alır, özetler ve manalı bilgiler haline getirebilir.

Doğal dil formülleri, kelimeler kullanarak zahmetsizce formül hazırlamanıza olanak verir (örn. ciro – kar gibi).

Akıllı Birleştirme Düğmesi, içeriğe uygun olarak birleştirme fonksiyonu ya da alt toplam fonksiyonunu otomatik olarak yerleştirebilir.

Sihirbazlar, gelişmiş hesap tablosu fonksiyonları arasından kolayca tercih yapmanıza olasılık sağlar. Akıcılık yöneticisi (Scenario Manager), bilhassa istatistik bilimi alanında çalışanlara karşın olarak “what if…” analizi yapabilir.

OpenOffice.org Calc ile hazırladığınız hesap tablolarını,

XML ahenkli OpenDocument şeklinde kaydedebilir, Microsoft Excel şeklinde kaydederek elinde Microsoft Excel olan arkadaşlarınıza gönderebilir, Sadece sonuçları görmek için PDF şeklinde kaydedebilirsiniz. Tablo başına 1024’e değin sütun desteği. Yeni ve zinde denklik hesaplayıcı. Birden fazla kullanıcı için işbirliği özelliği

 Impress: Sunumlarınız göz kamaştırsın

OpenOffice.org Impress, etkin çokluortam sunumları hazırlamak için fazla kullanışlı bir yazılımdır. Sunumları tasarlarken 2 boyutlu ve 3 boyutlu resimlerden, simgelerden, özel efektlerden, canlandırmalardan ve çizim nesnelerinden faydalanabilirsiniz.

Sunumlarınızı hazırlarken, sunum yapacağınız kesimin ihtiyaçlarına göre fazla bambaşka görünüm seçeneklerinden faydalanmak da mümkündür: Çizim, Kroki, Dia, Notlar vb ..

OpenOffice.org Impress, sunumunuzu kolayca tasarlamak için çizim ve diyagram araçları içerir. Bu sayede bir kaç dakika içinde zahmetsizce önceden kurguladığınız çizimleri ekrana aktarabilirsiniz.

Impress yardımıyla sunumlarınızı Microsoft Powerpoint şeklinde kaydedebilir, bu dosyalarınızı Powerpoint bulunan makinelere taşıyıp sunumunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz, yeni XML tabanlı OpenDocument açık standardını seçerek defalarca serbest kalırsınız. 

OpenOffice.org Impress yardımıyla tek tıklama ile oluşturduğunuz slaytları Flash biçimine getirip Internetten yayınlamak da mümkündür. Bu özellik OpenOffice.org ile birlikte kazanç ve herhangi bir üçüncü parti yazılım satın almayı gerektirmez.

Draw: İçinizdeki çizim yeteneğini keşfedin

Draw, küçük karalamalardan büyük grafikler ve şemalara kadar bütün çizim ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bir çizim programıdır.

Tüm grafik stillerinizi tek tık ile yönetebilmek için Biçemler ve Biçimlendirme’yi kullanabilirsiniz. Nesneleri düzenleyebilir, iki veya üç boyutlu olarak döndürebilirsiniz. 3B (3D) kontrolcüsü sizin için küreler, küpler,halkalar, vb. nesneleri oluşturacaktır.

Draw ile nesneleri yönetebilirsiniz. Onları gruplayıp, gruptan ayırıp, tekrargruplayabilir ve gruplanmış hallerini zeka düzenleyebilirsiniz. Kompleks gösterim (sophisticated rendering) özelliğisizin seçeceğiniz dokular, ışık efektleri, transparanlıklar ve perspektif özellikleri fotoğraf kalitesinde resimler yaratmanızı sağlayacaktır.

Akıllı birleştiriciler (smart connectors) tamamen akış şemaları, organizasyon şemaları ve ağ şemaları düzenlemek fazla kolaylaşıyor. Birleştiriciler göre kullanılacak kendi ‘yapıştırıcı noktalarınızı’ (glue points) tanımlayabilirsiniz. Boyut satırları (dimension lines) doğrusal boyutları çizim esnasında otomatik olarak hesaplar ve gösterir.

Küçük resimler (clipart) için fotoğraf Galeri’sini (Gallery) kullanabilir ve yeni resimler oluşturarak Galeri’ye ekleyebilirsiniz. Grafiklerinizi büro belgeleri için yeni milletlerarası standart olarak kabul edilen OpenDocument biçiminde kaydedebilirsiniz. Bu XML tabanlı biçim sadece OpenOffice.org’a bağımlı kalmazını yok, bu biçimi destekleyen bütün yazılımlar ile çalışabilmenizi sağlar.

Tüm yaygın kullanılan grafik biçimlerinden (BMP, GIF, JPEG, PNG, TIFF, WMF, vb.) herhangi birinden grafikleri aktarabilirsiniz. Draw’un Flash (.swf) dosyaları üretebilmesi yeteneğini kullanabilirsiniz!

Base: Veritabanı yönetmenin yeni adı

OpenOffice.org’un yeni 2. sürümü ile birlikte gelen Base, OpenOffice.org içindeki bilgilerin büyük bir sürat, verim ve şeffaflıkla veritabanına aktarılmasına izin verir. Base yardımıyla tablo, form, sorgu ve raporlar oluşturup düzenleyebilirsiniz. Bu işlemleri ister kendi veritabanınızla, ister OpenOffice.org Base ile birlikte gelen HSQL veritabanı motoruyla gerçekleştirmek mümkündür.

OpenOffice.org Base, açılış, orta ve ileri düzey veritabanı kullanıcıları için sunduğu büyücü, tasarım görünümü ve SQL görünümü gibi seçeneklerle oldukça esnek bir inşa sunmaktadır.

OpenOffice.org Base ile artık veritabanı yönetimi çok kolaylaştı. Gelin, OpenOffice.org Base ile neler yapabileceğimizi görelim.

Verilerinizi Yönetin

OpenOffice.org Base yardımıyla,

Verilerinizi depolayabileceğiniz yeni tablolar yaratabilir ve bunları düzenleyebilirsiniz, Data erişimini süratli gitmek için tablo indisini düzenleyebilirsiniz, Tabloya yeni tescil ekleyebilir, mevcut kayıtları düzenleyebilir veya silebilirsiniz, Verilerinizi cazibeli raporlar halinde sunmak için Rapor Sihirbazından faydalanabilirsiniz, Çabuk veritabanı uygulamaları meydana getirmek için Form Sihirbazını kullanabilirsiniz.

Verilerinizi Kullanın

OpenOffice.org Base yardımıyla, verilerinizi yalnızca görüntülemekle kalmaz, aynı zamanda üstünde işlemler de yapabilirsiniz.

Basit (tek sütunlu) veya kompleks (çok sütunlu) yatırma yapabilirsiniz, Kolay (tek tıklama) ya da karmaşık (mantıksal sorgulama) yardımıyla verilerin daha aşağı kümelerini görüntüleyebilirsiniz Enerjik sorgulama yöntemleri ile verileri özet ya da çoklu tablo görünümü biçiminde sunabilirsiniz, Rapor Sihirbazı yardımıyla raporları o kadar fazla bambaşka biçimlerde üretebilirsiniz.

 

Diğer teknik bilgiler

OpenOffice.org Base veritabanı, HSQL veritabanı yöneticisinin tam sürümünü içerir. Bu veritabanı, verileri ve XML dosyaları tutmak için kullanılır. aynı zamanda basit veritabanı işlemleri için dBASE dosyalarına erişebilir.

Daha gelişmiş talepler için, OpenOffice.org Base programı Adabas D, ADO, Microsoft Access, MySQL gibi veritabanlarını destekler ve bu veritabanlarıyla temas kurabilir. İsterseniz, endüstri standardı ODBC ve JDBC sürücüleri üzerinden de temas yapılabilir. Base, keza, LDAP ahenkli adres defterleriyle çalışabilir ve Microsoft Outlook, Microsoft Windows ve Mozilla gibi temel yapıları destekler.

 Math: Matematiksel formüller için yardımcınız

Math, matematiksel denklemlerle çalışanlar için planlanmış bir yazılımdır. İster Writer belgeleri içinde kullanılabilen formüller üretebilir, isterseniz ürettiğiniz formülleri diğer OpenOffice.org yazılımlarıyla birlikte (Calc, Impress vb) kullanabilirsiniz.

Bir formülü Math yardımıyla bir kaç şekilde girebilirsiniz.

Denklem düzenleyici içinde formülü tanımlayarak Denklem editörü üzerine sağ tıklayıp içerik menüsünden karşılık gelen sembolü seçerek Seçim vasıta çubuğundan (Selection toolbox) yerinde bir sembolü seçerek

sizlere indirecek.com farkıyla sunulmuştur

İNDİR.

10 kez indirildi