TL Simgesi Kurma Programı indir

TL Simgesi Kurma Programı indir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi3 hafta önce
Hemen indir ()
7 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Türk Liramızın yeni simgesini masaüstü bilgisayarınızda seri bir şekilde dilediğiniz dökümanda kullanabilmeniz için hazırlanmış programıdır.

Merkez Bankası göre düzenlenen Türk Lirası Simge yarışmasında 8362 adet başvuru formu arasından finale kalan 7 simgeden biri olarak gördüğümüz amblem seçildi. Birincilik ödülüne layık görülen tasarımın sahibi Tülay Lale oldu.Tülay Lale’nin gönderdiği tasarımda bulunan düz çizgiler yukarı eğimli ülkü getirilmiş ve altın orana uyarı edilerek revizyondan geçirilmiş.

Simgenin Anlamı:
Türk Lirasının simgesi belirlendi. Simgenin çapa biçiminde olması TL’nin tehlikesiz liman haline geldiğini anlatmakta. Yukarı içten çizilen çizgiler ise paranın yükselen bir değer olduğunu simgelemekte.

Montaj Bilgisi:

Yapmış olduğunuz kurulum sisteminize TL simgesini destekleyen klavye dizilimleri ve TL simgesini taşıyan “AbakuTLSymSans” yazı tipini kurmuştur.

Mevcut kullanıcınız ile oturumunuzu kapatıp baştan giriş yaptıktan daha sonra, sisteminizdeki klavye dizilimleri arasına yerleşmiş olan “TL Simgesi” klavye dizilimlerinden, size uygun olanı etkinleştirmeniz sonrasında; herhangi bir metin düzenleyicide, “AbakuTLSymSans” yazı tipini seçip, Alt+T tuş kombinasyonu ile TL simgesini kullanabilirsiniz..

Manâlı Not: “TL Simgesi Nasıl Yazılır?” galeri sayfamızdan bilgisayarımızda ve mobil cihazlarımızda TL Sİmgesini nasıl yazabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

sizlere indirecek.com farkıyla sunulmuştur

İNDİR.

7 kez indirildi