Kıble Bulucu indir

Kıble Bulucu indir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi1 hafta önce
Hemen indir ()
7 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Kıble Bulucu, namazda yönelmemiz gereken Kıble’yi bulmamıza yarayan bedava ve etkileyici bir uygulamadır.

Kıble Bulucu, namaz kılmadan önce yönelmemiz gereken Kıble’yi bulmamıza yardımcı olacak küçük ama etkili bir başvuru formu.

Android cihazınıza yüklediğiniz başvuru formu GPS uyduları, internet erişim IP’si ve hücresel yayın bilgilerinden faydanalarak konumuzu belirler. Yapılan yön bulma işini tamamen güvenli ve belirli ülkü getirmek için konumunuzu tahsis etmek dışında sizin seçeceğiniz yer bildirimi tamamen tatbik çalışmaya başlar. World Magnetic Model tarafından sağlanan algoritma ve katsayıları kullanarak manyetik sapmayı hesaplar. Bu hesaplama sayesinde bulunduğunuz yer ve zamanda, manyetik Kuzey ile ve coğrafi Kuzey arasındaki fark açısını bilir. Bu işlemlerin sonunda cihazınızda yer alan pusulayı kullanarak size kıble’nin bulunduğu yönü gösterir.

Başvuru Formu içinde bulunan veritabanı doğruca yerinizi sabitleyemeseniz bile konumuzunu seçerek kıble’nin yönünü öğrenmek muhtemel. Veritabanında 2012 yılı itibariyle nüfusu 15.000 kişiden yüksek olan tüm merkezler yer almaktadır. Konum seçebilme özelliğinin bir hoş yanı ise, cihazınızın pili bitmeye yakın olduğu zamanlarda çarçabuk yerinizi seçerek kıble’nin yerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca yer belirtme işlemini yaparken uygulama size en yakın olduğunuz 5 mesken merkezini gösterek dürüst yeri seçtiğinizden belirli olmanızı sağlayacaktır. Teftiş mekanizması olarak görebileceğimiz bu özellik sayesinde hatalı yöne doğru namaz kılma ihtimaliniz ortadan kalkıyor.

ABD’nin Milli Okyanus ve Atmosfer Başkanlığı tarafından yapılan manyetik sapma tahminleri uygulamanın içine dahil edilmiştir. Bu tahminlerin geçerlilik süresi 2015 yılına dek olduğu için uygulamanızı 2015 yılında güncellemeniz gerekmektedir.

Bilhassa sık gezi edenler için diyebileceğimiz başvuru gün içerisinde şehir içi ya da şehir dışı yer değiştirenlerin rahatlıkla kullanarak namazlarını doğru şekilde kılmalarını sağlar. Bedava olarak indirebileceğiniz bu uygulamayı oldukça beğendim ve sizde bu tarz bir başvuru formu arıyorsanız muhakkak kullanmanızı tavsiye ederim.

sizlere indirecek.com farkıyla sunulmuştur

İNDİR.

7 kez indirildi