Wifi Scheduler indir

Wifi Scheduler indir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi1 ay önce
Hemen indir ()
16 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Wifi Scheduler ile telefonunuz bir ağa emrindeki değilken Wifi otomatik olarak kapatılır ve batarya ömründen tasarruf edilmiş olur.

Cep telefonları geliştikçe ve donanımları arttıkça batarya ömürleri de bir böylece azalıyor. Ne dek iyi bir telefona sahipseniz pek az pil ömrü sunan bir telefona sahipsiniz demektir. Kullanıcılar telefonlarının pil sürelerini uzatmak için kendi yöntemlerini ya da muavin programları kullanmaktalar.

Wifi Scheduler isimli program da batarya ömrünü uzatmayı hedefleyen bir Android uygulaması. Bir akıllı telefon ya da tablette pili en fazla bitiren teçhizat ekrandır ve peşinde ikinciliği wifi’a bırakır. Ama bilmediğimiz nokta, WiFi etkinken ve bir ağa ast değilken, otomatik olarak bağlanılabilir ağ aradığı süre en fazla bataryayı tüketir. İşte bu noktada bir Android programı olan Wifi Scheduler bu sorunumuzu çözüyor. 

Kullanım cihazımıza yüklendiğinde ve çalıştırdığımızda bütün Wifi ayarlarımızı yoklama etmeye başlıyor. Cihazımızın pil tüketimini minimize ediyor ve bunu çok basit bir yolla yapıyor: Wifi’ı kapatarak. Bu çok kolay ve önemsiz bir işlem gibi görünüyor. Doğrusu gayet kolay bir işlem ancak hiç de pek önemsiz bir şey olmadığını kullanmadığınız zamanlarda telefonlarınızın Wifi’ını kapatarak siz de farkedebilirsiniz.

Programın çalışma mantığı ise şöyle: Wifi Scheduler, Wifi’ın herhangi bir kablosuz ağ ile bağlantısı kesildiğinde bunu algılıyor. Cihazın bağlantısı kesilen ağa ya da aşina diğer bir ağa tekrar bağlanması ihtimaline rağmen akla yatkın bir vakit (birkaç dakika) bekliyor ve arkasından aygıt hiçbir ağa bağlanmazsa Wifi’ı kapatıyor. Böylece bir ağa alt olmayan Wifi, aralıksız diğer ağlar aramıyor ve bataryadan tasarruf edilmiş oluyor. Bunun olabilmesi için de uygulamanın önce bilinen ağları tanımlaması gerekiyor. Bunu da başvuru formu penceresinden ayarlamanız gerekmekte.

Hem Wifi Scheduler, bildirim ekranına durum çubuğu olarak eklenebiliyor ve bağlantı geçmişini gösterebiliyor (PRO versiyon için geçerli).

Android cihazınızın batarya ömründen daha fazla tasarruf temin etmek isterseniz aşağıdaki uygulamaları da deneyebilirsiniz:

sizlere indirecek.com farkıyla sunulmuştur

İNDİR.

16 kez indirildi