CompactGUI

CompactGUI

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi4 ay önce
Hemen indir ()
53 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

CompactGUI, oyun dosyası boyutu değeri düşme işini zahmetsizce gerçekleştirebilmenize tezgâhtar olan bir dosya sıkıştırma aracı

CompactGUI eğer Windows 10 işletim sistemine sahipseniz ve bilgisayarınızda oyunları depolayacağınız yer bulmakta güçlük yaşıyorsanız oldukça işinize yarayacak, oyun dosyası boyutu küçültme işini pratik bir şekilde gerçekleştirebilen bir dosya sıkıştırma aracı.

Günümüzde oyunlar 30 GB’dan büyük dosya boyutlarıyla gelmeye başladılar. Bu durumun sonucu olarak birkaç oyun yüklediğimizde değişmez disklerimiz ve SSD disklerimiz kısa vakit içinde dolabiliyorlar, yeni oyun üstüne atmak için de yüklü oyunları silmeniz gerekiyor. CompactGUI ise oyunlarınızın dosya boyutunu azaltarak size ekstra bölge kazandırabiliyor.

Açık kaynak kodlu ve ayrıntılarıyla ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir yazılım olan CompactGUI, doğrusu Windows 10 ile birlikte gelen ve komut satırı üzerinden kullanılabilen compact.exe komutunun görsel bir arayüze taşınmış hali. Bu yöntem esas olarak klasörlerin sıkıştırılarak doysa boyutlarının küçültülmesini ve gözle görülür bir performans kaybı olmadan açılmasını olası kılıyor. CompactGUI, Winrar ve Winzip gibi yazılımlardan bambaşka bir algoritma ile çalışıyor ve dosyalara erişebilmek için öncelikle dosyaları açmanız gerekmiyor, bu işlem gerçek zamanlı olarak yapılıyor. Bu süreçde gözle görülür bir performans kaybı yaşatmamakta. Aktüel bir işlemci ve CompactGUI ile sıkıştırılan klasörler, sıkıştırılmamış halleriyle yaklaşık olarak bununla beraber açılıyorlar.

CompactGUI, her klasörde benzer sonucu vermemekle birlikte, dosya boyutunu yüzde 60’a değin küçültebilmekte. CompactGUI, Adobe Photoshop gibi yüksek boyutlu programların dosya boyutlarını da küçültebilmekte.

 

DEVAMINI OKU

İndir

53 kez indirildi