EkinSis Disk Protector v1.1 indir

EkinSis Disk Protector v1.1 indir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi2 ay önce
Hemen indir ()
18 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

EkinSis Disk Protector üç bambaşka usul kullanarak bilgisayarınızın hard disk ve disklerini korumayı amaçlayan bir emniyet yazılımıdır.

Anekdot: Bu program artık indirilememektedir. Aradığınız diğer alternatifler için Şifreleme kategorimize göz atabilirsiniz.

EkinSis Disk Protector üç ayrı yöntem kullanarak bilgisayarınızın hard disk ve disklerini korumayı amaçlayan bir güvenlik yazılımıdır.

Özellikleri:

Koruma işlemlerini kernel seviyesinde gerçekleştirir. Emniyet NTFS sürücüler için sağlanan emniyet sistemine dayalı olarak çalışmaz.

İşletim sistemi dosyalarının bulunduğu hard diskler �Okunur (R)� yöntemi ile kilitlenebildiğinden yetersiz kullanıcılar disklere yazma işlemi yapamaz. Yalnızca sistem dosyaları disklere yazma işlemini gerçekleştirebilir.

�Kilit (L)� yöntemi ile koruma altına alarak bilgisayarınızdaki exe dosyaların çalıştırılmasını engelleyebilirsiniz.

Korunan sürücü, dosya ve klasörlere, DOS komut satırı da dahil edinmek üzere öteki kullanıcılar tarafından erişilemez.

Tehlikesiz kipte açılan bilgisayarlarda da koruma işlemi devam eder. Yetkisiz kullanıcılar koruma altındaki dosya ve klasörlere erişemez.

Kasten veya bilmeyerek kimse verilerinize antre yapamaz.

Program şifre korumalı olduğundan, beceriksiz kullanıcılar programa antre yapamaz.

Programı durmadan çalıştırmanıza gerek yoktur. İşlemlerinizi tamamladıktan daha sonra, güvenli bir şekilde çıkış yapabilirsiniz.

Program çalışmasa bile dosya ve klasörlerinizin korunması devam eder.

Program içindeki Windows Gezginine aynı arayüzü kullanarak, basit bir sürükle bırak işlemi ile bilgisayarınızdaki dosya ve klasörleri koruma altına alabilirsiniz. Aynı işlemin tersini uygulayarak korumayı kaldırabilirsiniz.

Windows Gezgini sağ fare menüsü ile programın dışından da bir dosya veya klasörü koruma altına alabilirsiniz. Bu işlemi uyguladığınızda program çalışmıyorsa otomatik olarak çalışır ve parolayı girdiğinizde istenen koruma işlemini gerçekleştirir.

Programı olağan yollardan kaldıramazsınız. Bunun için, şifre ile programa antre yapmanız ve bu işlemi programın içindeki butonu kullanarak gerçekleştirmeniz gerekir.

Hard disk kopya, her yerde adlandırma, yazma ve silme işlemlerini engelleme

Bu seçeneği kullanarak, tüm hard disklerde yapılacak kopyalama , tekrar adlandırma, yazma ve silme işlemlerini engelleyebilirsiniz. Bu seçeneği işaretlerken çok tedbirli olmalısınız. Bu seçeneği işaretledikten sonradan, yalnızca sistem dosyaları işlemlerini gerçekleştirebilir. Program kurulumları, kurulu yazılımlar tarafından kullanıcının bilgisi olmadan yapılan yazma işlemleri ve disk üzerinde yapılacak tüm şartların değişmesi engellendiğinden, bazı yazılımlar içten bir şekilde çalışmayabilir.

Koruma Yöntemleri

Üç öbür koruma yöntemi vardır:

Bütün Kilit (F)
Bu yöntemle koruma yaptığınız takdirde, şoför, klasör ya da dosya diğer kullanıcılar tarafından görülemez ve kimse korunan birimlere antre yapamaz.

Kilit (L)
Bu yöntemle koruma yaptığınız takdirde, sürücü, klasör ya da dosya diğer kullanıcılar tarafından görülür ama kimse korunan birimlere giriş yapamaz.

Okunur (R)
Bu yöntemle koruma yaptığınız takdirde, sürücü, klasör ya da dosya öteki kullanıcılar kadar görülebilir ve diğer kullanıcılar korunan birimlere ulaşabilirler, lakin silemez ve bitmiş adlandırma yapamazlar.

 

sizlere indirecek.com farkıyla sunulmuştur

18 kez indirildi