Java Runtime Environment

Java Runtime Environment

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi4 ay önce
Hemen indir ()
32 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Java Runtime Environment kullanarak Java uygulamalarını bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz

Java Runtime Environment ya da kısa adıyla JRE veya JAVA ilk olarak Sun Microsystems göre 1995 yılında geliştirilen bir programlama dili ve yazılım platformudur. Bu yazılım geliştirilmesinin peşinde o kadar fazla başvuru ve yazılımda seçim edilmiştir ancak günümüzde halen milyonlarca program ve hizmet niyetlenmek için Java Runtime Environment’e gereklilik duymaktadır ve hergün bu yazılımların arasına yenileri eklenmektedir. Java indirmek en ince ayrıntısına kadar ücretsizdir.

Java Runtime Environment interneti daha eğlenceli ve kullanışlı hale getiren uygulamalar yaratmak için kullanılan bir teknolojidir. JRE kullanarak farklı platformlarda çalışabilecek uygulamalar yaratabilmenizin yanında oyunlar oynayabilir, fotoğraflar yükleyebilir, çevrimiçi sohbet edebilir, sanal turlar yapabilir, çevrimiçi eğitimlere katılabilir, çevrimiçi bankacılık işlemleri gerçekleştirebilir, etkileşimli haritaları kullanabilir ve daha çoğu öbür eylemi gerçekleştirebilirsiniz. bu nedenle çoğu hemen olan mesajlaşma yazılımı, tarayıcı oyunu, tarayıcı harici çalışan oyun, internet hizmeti Java Runtime Environment’e ihtiyaç duyar.

Java Runtime Environment’in yazılım geliştiricileri açısından ayrıcalıklı yönü bu programlama dilini kullanarak bir platformda yazılım geliştirmeye ve bu yazılımı öteki platformları kullanan kullanıcılara sunmaya imkan tanımasıdır. Bu sayede programcılar Windows üzerinde geliştirdikleri bir yazılım ya da servisi Mac veya Linus gibi platformalara da zahmetsiz bir şekilde sunabiliyor. Aynı şekilde Mac ya da Linux üstünde geliştirlen bir hizmet Windows kullanıcılarına da 2. bir işlem ya da kodlama gerektirmeden sunulabiliyor.

Java Runtime Environment pek yaygındır ama günümüzde az kalsın her teknolojik cihazda kullanılmaktadır. Bilgisayarların yanına zeki telefonlar ve tabletler, Blu-Ray oynatıcılar, yazıcılar, navigasyon araçları, web kameraları, medikal ekipmanlar ve daha birçok cihaz Java Runtime Environment’i kullanıyor.Bu yaygın kullanım sebebiyle Java Runtime Environment bilgisayarınızda elbette yüklü olması gereken bir programdır.

İndir

32 kez indirildi