MacroSoft ERP Enterprise Resource Planning indir

MacroSoft ERP Enterprise Resource Planning indir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi4 ay önce
Hemen indir ()
31 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

MacroSoft ERP Enterprise Resource Planning, şirket kaynaklarınızı takip etmenizi ve planlama yapmanızı kolaylaştıran bir yazılımdır

MacroSoft ERP Enterprise Resource Planning veya kısa adıyla MacERP işletmelerin ihtiyaçları düşünülerek geliştirilmiş bir kaynak idare programı olarak tanımlanabilir.

MacERP, bambaşka ihtiyaçları tedarik eden öbür modülleri bir araya getirmekte. Muhasebe modülünden taşıma modülüne uzanan birçok modül program içinde yer almakta. Bu modüllerin listesine ve modüllerin ne işe yaradıklarına özet olarak göz atalım:

Malzeme Yönetimi:

Firmanız aşağı şubelerinizi, şubeleriniz aşağı depolarınızı tanımlayabilir, yetkilendirebilirsiniz. Bütün raporları şube ve depo bazında alarak performans ve verimlilik analizlerinizi yapabilirsiniz.

Satmak ve Bölüştürme:

Satış ve Dağılma Modülü, satmak öncesi aktivitelerinden başlayarak satmak, sevkiyat ve faturalamaya dek devamlı meslek süreçlerini yönetir.

Satınalma Yönetimi:

Satınalma Yönetimi Modülü, Mevcut pazarların genel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, tedarik ile ilgili yüksek kalite beklentileri doğrultusunda, ileri düzeyde özellikler sunar.

Finans Yönetimi:

Finans Idare sisteminin temel modülüdür. Mali İşlemler ile ilgili bütün modüller bu modül ile entegre olarak çalışmaktadır. Finansal mevzuata ait tüm raporlar ile yönetim karar takviye raporlarının birçoğu bu modülden alınmaktadır.

Bu modülde; karşılıklı hesap planı tanımlama, çoklu dövizli işlem yapabilme, konsolide Mizan ve Finansal Tablolar oluşturabilme, Muhasebe Fişlerinden bilginin kaynağına ulaşma ve özel kodlara kadar raporlama imkanı bulunmaktadır.

Cari Hesap:

Müşteri ve Satıcı bazlı tutarsal raporlamalar bu modülden yapılmaktadır. Cari kartlarda döviz türleri, çek/bono, tehlike takibi, ödeme planı, müşteri grubu, alan kodu, yorumlama vs. tanımlanabilmektedir.

Banka:

Üst hesaplara konsolide banka işlemlerinin takibi yapılabilmektedir. Banka hareket türleri tanımlanarak, banka işlemlerinin koordinasyonu ve takibi sağlanmakta, çoklu döviz girebilme imkanı ile banka hesaplarındaki ayrı dövizler takip edilebilmektedir.

Kasa:

Çok sayıda kasa kartı tanımlanabilir. Kasa Fişinden Muhasebe, Cari ve Bankaya kayıt girilebilir. Kar Merkezi ile entegre çalışabilir. Kasa bazında onay sistemi mevcuttur.

Çek/Bono:

Çek/Senet modülü; Antre, Çıkış, Tahsil/Tediye, İade ve Dekont İşlemlerinden oluşmaktadır. Çek/Senetler vadesindeki tahmini kurlar ile istenilen döviz cinsinden raporlanabilir. Kur farkı işlemleri yapılabilmektedir. Çek/Senet Kartlarında geriye değişiklik yapmak mümkündür

Kalite Yoklama:

MACERP Kalite Yoklama Yönetimi Modülü, sipariş bazlı, parti bazlı, miktar ve/ya da süre bazlı kontrol kriterleri sayesinde zorunlu ve yeterli kalite kontrolün yapılmasını sağlar.

Talep Yönetimi:

Satınalma talebi ile stoklanan (stok kodu olan) veya stoklanmayan (stok kodu olmayan, stok miktarı takip edilmeden ilk elden tüketim olan kabul edilen nesneler) talep edilebilir, herkes için “ne zaman gerektiği” belirtilebilir. Yönetim Tahlil Raporları MACERP’nin tüm modülerinin raporlanması ve çözümleme edilmesini sağlayan modüldür.

Nakliye İşlemleri:

Satmak ve bölüştürme modülü ile entegre çalışmaktadır. yapılan satışların sevkiyat emrine ve ağıtım rotalarına göre hangi araçlarla hangi alan ve noktalara sevk edileceğini takip eder ve raporlanmasını sağlamaktadır.

El Terminali Yönetimi:

MACERP Mobil terminal modülü ile gelen malzemelerin fatura, irsaliye, teslimat fişlerini sisteme girişini yapabilir, ayrıca yapılan sevkiyatların dürüst bir biçimde doldurma emrine yan olarak ürünlerin barkodları okutarak kusursuz sevkiyat geçekleştirebilir.

Paketleme Modülü:

Üretim modülü ile tümleşik olarak çalışmaktır. Üretilen malzemelerin parti, lot, tarihine kadar barkodlanması ve depolanması işlemini sağlamaktadır

Imal ve Imal Maliyetlendirme Yönetimi:

Üretim süreçlerinin etkili takibi için MACERP Imal Yönetimi Modülü, her nesil üretim için gerekli olan üretim gereksinimlerini, beklentilerin ötesinde karşılar. Bu modül ile; özel üretim, siparişe kadar üretim, toplu üretim, stoğa imalat ve ortak imalat gibi, öbür imal hatları için tesis edilmiş olan farklı üretim şekillerinin süreçleri tanımlanıp, planlaması yapılarak denetlenebilir. MACERP Imal Yönetimi Modülü kullanıcılara, kurumun imal çizelgesine en uygun olan planlamayı yapma imkanı sunar.

Yükleme Modülü:

Doldurma modülü el terminali modülü ile tümleşik çalışmaktadır

Puantaj Yevmiye Modülü:

PDKS sistemi ile entegre olarak çalışmaktadır, işletme içersinden çalışan personelin yevmiye, mesai çalışmalarını takip edilmesi ve raporlanmasını sağlamaktadır.

sizlere indirecek.com farkıyla sunulmuştur

İNDİR.

31 kez indirildi