OpenOffice indir

OpenOffice indir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi4 ay önce
Hemen indir ()
41 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

OpenOffice açık kaynak kodlu, bedava olarak kullanabileceğiniz bir Office yazılımıdır

OpenOffice.org açık kaynağın hem bir ürünü hemde bir projesi olarak işaret bedava bir ofis program paketi dağıtımı. İçerisinde bulundurduğu yazı işlemcisi, tablolama programı, tanıtım yöneticisi ve çizim yazılımı ile bütün bir çözüm paketi olan OpenOffice basit arayüzü ve diğer profesyonel büro yazılımlarına paralel gelişmiş özellikleri ile bilgisayar kullanıcıları için kayda değer bir değerinde olarak gelişimine devam ediyor.

OpenOffice.org’un eklentiler için desteği OpenOffice.org 3 ile gelmeye devam ediyor. Impress sunucu konsolu, meslek analitiği desteği, PDF içe aktarma, doğal PDF belgeleri oluşturma ve ilave dilleri desteklemek nedeniyle oluşturulan yeni yol ayrı geliştiriciler tarafından özellik eklemek amacıyla kullanılabilir durumda.

OpenOffice içerisinde yer alan programlar ve özellikleri ise şöyle;


Writer: Düzenli kelime işlemci

OpenOffice.org Writer, modern bir kelime işlemci yazılımından beklediğiniz bütün özelliklere sahiptir. İster hatırlamak istediğiniz olayları kâğıda dökmek için kullanın, isterseniz içinde resim, şema, dizin olan bir kitap yazın, Writer doğru bütün bu işlemlerin zahmetsizce, çabuk bir şekilde tamamlandığını göreceksiniz.

OpenOffice.org Writer sihirbazlarıyla mektup, faks ve ajandaları dakikalar içinde tasarlarken, bir yanlamasına da birlikte gelen şablonlar ile kendi dokümanlarınızı tasarlayabilirsiniz. Sayfa ve yazı stillerinin alışılmış olduğunuz gibi kolayca tasarlanması sayesinde yalnızca işinize konsantre olabilir, üretkenliğinizi artırabilirsiniz.

İşte Writer’ı benzersiz yapan bazı özellikler:

Writer, Microsoft Word uyumludur. Size gönderilen Word belgelerini açabilir, Writer ile her tarafta aynı biçimde kaydedebilirsiniz. Writer, sıfırdan hazırladığınız belgeleri Word şeklinde kaydedebilir. Imlâ esnasında Türkçe imla denetimi yaptırabilir, otomatik ayar sayesinde hataları en üye indirebilirsiniz. Hazırladığınız belgeleri tek tıklama ile PDF veya HTML’e çevirebilirsiniz. Otomatik Tamamlama (AutoComplete) özelliği baştan sona, yazılması gereken uzun kelimelere gereksiz süre harcamazsınız. Karışık belgelere çalışırken İçindekiler (Table of Contents) ve İndis (Index) bölümlerini çıkartarak istediğiniz bilgiye daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz Hazırladığınız belgeleri e-posta yardımıyla tek tıklama ile gönderebilirsiniz. Geleneksel ofise ek olarak, web için wiki belgelerini düzenleme özelliği. Düzenleme esnasında pat diye fazla sayfa göstermeye olanak tanıyan yakınlaştırmalı kaydırma çubuğu.

OpenOffice.org’un yeni belge biçimi OpenDocument’tir. Bu standart, XML tabanlı ve açık evrak biçimi baştan sona sadece Writer’a bağımlı kalmaz, herhangi bir OpenDocument düzenli yazılım bir uçtan bir uca verilere erişim yapılabilir.

Türkiye’de Writer kullanan onbinlerce işletmede olduğu gibi, siz de bu açık yazılımı deneyin. OpenOffice.org bir uçtan bir uca lisans ücreti ödemeden, serbestçe, özgürce bilişim teknolojilerinden faydalanmanın tadını çıkartın.


Calc: Yetenekli hesap tablosu

Calc, her zaman elinizin aşağıda olabilecek bir hesap tablosudur. Eğer yeni başlıyorsanız, OpenOffice.org Calc’ın basit başvuru ortamını ve sıcak arayüzünü fazla seveceksiniz. Profesyonel bir bilgi işleyenseniz, Calc yardımıyla gelişmiş fonksiyonlara ulaşabilecek, verileri kolayca düzenleyebileceksiniz.

Calc’ın gelişmiş DataPilot teknolojisi, veritabanlarından çiğ veriyi alır, özetler ve manalı bilgiler haline getirebilir.

Doğal dil formülleri, kelimeler kullanarak zahmetsizce formül hazırlamanıza imkan verir (örn. ciro – kar gibi).

Zeki Toplama Düğmesi, içeriğe uygun bir şekilde toplama fonksiyonu veya daha alçak toplam fonksiyonunu otomatik olarak yerleştirebilir.

Sihirbazlar, gelişmiş hesap tablosu fonksiyonları arasından kolayca tercih yapmanıza olasılık sağlar. Mantıksal Bağ yöneticisi (Scenario Manager), bilhassa istatistik alanında çalışanlara karşın olarak “what if…” analizi yapabilir.

OpenOffice.org Calc ile hazırladığınız hesap tablolarını,

XML uyumlu OpenDocument biçiminde kaydedebilir, Microsoft Excel şeklinde kaydederek elinde Microsoft Excel olan arkadaşlarınıza gönderebilir, Sadece sonuçları görmek için PDF biçiminde kaydedebilirsiniz. Tablo başına 1024’e kadar sütun desteği. Yeni ve zinde denklik hesaplayıcı. Birden fazla kullanıcı için işbirliği özelliği


Impress: Sunumlarınız göz kamaştırsın

OpenOffice.org Impress, etkili çokluortam sunumları düzenlemek için çok elverişli bir yazılımdır. Sunumları tasarlarken 2 boyutlu ve 3 boyutlu resimlerden, simgelerden, özel efektlerden, canlandırmalardan ve çizim nesnelerinden faydalanabilirsiniz.

Sunumlarınızı hazırlarken, sunum yapacağınız kesimin ihtiyaçlarına tarafından fazla bambaşka görünüş seçeneklerinden davranmak da mümkündür: Çizim, Eskiz, Slayt, Notlar vb ..

OpenOffice.org Impress, sunumunuzu kolayca tasarlamak için çizim ve diyagram araçları içerir. Bu sayede bir kaç dakika içinde zahmetsizce önceden kurguladığınız çizimleri ekrana aktarabilirsiniz.

Impress yardımıyla sunumlarınızı Microsoft Powerpoint şeklinde kaydedebilir, bu dosyalarınızı Powerpoint bulunan makinelere taşıyıp sunumunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz, yeni XML tabanlı OpenDocument açık standardını seçerek hep serbest kalırsınız.

OpenOffice.org Impress yardımıyla tek tıklama ile oluşturduğunuz slaytları Flash biçimine getirip Internetten yayınlamak da mümkündür. Bu özellik OpenOffice.org ile birlikte gelir ve herhangi bir üçüncü parti yazılım satın almayı gerektirmez.

Draw: İçinizdeki çizim yeteneğini keşfedin

Draw, küçük karalamalardan büyük grafikler ve şemalara kadar bütün çizim ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bir çizim programıdır.

Tüm grafik stillerinizi tek tık ile yönetebilmek için Biçemler ve Biçimlendirme’yi kullanabilirsiniz. Nesneleri düzenleyebilir, iki veya üç boyutlu olarak döndürebilirsiniz. 3B (3D) kontrolcüsü sizin için küreler, küpler,halkalar, vb. nesneleri oluşturacaktır.

Draw ile nesneleri yönetebilirsiniz. Onları gruplayıp, gruptan ayırıp, tekrargruplayabilir ve gruplanmış hallerini dahi düzenleyebilirsiniz. Karışık gösterim (sophisticated rendering) özelliğisizin seçeceğiniz dokular, ışık efektleri, transparanlıklar ve bakış açısı özellikleri fotoğraf kalitesinde resimler yaratmanızı sağlayacaktır.

Akıllı birleştiriciler (smart connectors) doğru sızıntı şemaları, organizasyon şemaları ve ağ şemaları hazırlamak fazla kolaylaşıyor. Birleştiriciler kadar kullanılacak kendi ‘yapıştırıcı noktalarınızı’ (glue points) tanımlayabilirsiniz. Boyut satırları (dimension lines) doğrusal boyutları çizim sırasında otomatik olarak hesaplar ve gösterir.

Minik resimler (clipart) için resim Galeri’sini (Gallery) kullanabilir ve yeni resimler oluşturarak Galeri’ye ekleyebilirsiniz. Grafiklerinizi büro belgeleri için yeni uluslararası standart olarak kabul edilen OpenDocument biçiminde kaydedebilirsiniz. Bu XML tabanlı biçim yalnızca OpenOffice.org’a bağımlı kalmazını yok, bu biçimi destekleyen bütün yazılımlar ile çalışabilmenizi sağlar.

Bütün yaygın kullanılan grafik biçimlerinden (BMP, GIF, JPEG, PNG, TIFF, WMF, vb.) herhangi birinden grafikleri aktarabilirsiniz. Draw’un Flash (.swf) dosyaları üretebilmesi yeteneğini kullanabilirsiniz!

Base: Veritabanı yönetmenin yeni adı

OpenOffice.org’un yeni 2. sürümü ile birlikte gelen Base, OpenOffice.org içindeki bilgilerin büyük bir hız, verim ve şeffaflıkla veritabanına aktarılmasına izin verir. Base yardımıyla tablo, form, sorgu ve raporlar oluşturup düzenleyebilirsiniz. Bu işlemleri ister kendi veritabanınızla, ister OpenOffice.org Base ile birlikte gelen HSQL veritabanı motoruyla yapmak mümkündür. 

OpenOffice.org Base, başlangıç, orta ve ileri düzey veritabanı kullanıcıları için sunduğu büyücü, tasarım görünümü ve SQL görünümü gibi seçeneklerle oldukça elastik bir yapı sunmaktadır.

OpenOffice.org Base ile bundan böyle veritabanı yönetimi fazla kolaylaştı. Gelin, OpenOffice.org Base ile neler yapabileceğimizi görelim.

Verilerinizi Yönetin

OpenOffice.org Base yardımıyla,

Verilerinizi depolayabileceğiniz yeni tablolar yaratabilir ve bunları düzenleyebilirsiniz, Data erişimini süratli gitmek için tablo indisini düzenleyebilirsiniz, Tabloya yeni kayıt ekleyebilir, mevcut kayıtları düzenleyebilir ya da silebilirsiniz, Verilerinizi alımlı raporlar halinde arzetmek için Rapor Sihirbazından faydalanabilirsiniz, Çabuk veritabanı uygulamaları oluşturmak için Form Sihirbazını kullanabilirsiniz.

Verilerinizi Kullanın

OpenOffice.org Base yardımıyla, verilerinizi yalnızca görüntülemekle kalmaz, aynı zamanda üstünde işlemler de yapabilirsiniz.

Kolay (tek sütunlu) veya karışık (fazla sütunlu) yatırma yapabilirsiniz, Basit (tek tıklama) veya kompleks (mantıklı sorgulama) yardımıyla verilerin daha aşağı kümelerini görüntüleyebilirsiniz Dinç sorgulama yöntemleri ile verileri özet veya çoklu tablo görünümü biçiminde sunabilirsiniz, Rapor Sihirbazı yardımıyla raporları öyle fazla farklı biçimlerde üretebilirsiniz.

Diğer teknik bilgiler

OpenOffice.org Base veritabanı, HSQL veritabanı yöneticisinin bütün sürümünü içerir. Bu veritabanı, verileri ve XML dosyaları yetişmek için kullanılır. bununla birlikte kolay veritabanı işlemleri için dBASE dosyalarına erişebilir.

Daha gelişmiş talepler için, OpenOffice.org Base programı Adabas D, ADO, Microsoft Access, MySQL gibi veritabanlarını destekler ve bu veritabanlarıyla bağlantı kurabilir. İsterseniz, endüstri standardı ODBC ve JDBC sürücüleri üzerinden de temas yapılabilir. Base, keza, LDAP düzenli adres defterleriyle çalışabilir ve Microsoft Outlook, Microsoft Windows ve Mozilla gibi temel yapıları destekler.


Math: Matematiksel formüller için yardımcınız

Math, matematiksel denklemlerle çalışanlar için planlanmış bir yazılımdır. İster Writer belgeleri içinde kullanılabilen formüller üretebilir, isterseniz ürettiğiniz formülleri öteki OpenOffice.org yazılımlarıyla birlikte (Calc, Impress vb) kullanabilirsiniz.

Bir formülü Math yardımıyla bir kaç şekilde girebilirsiniz.

Denklem düzenleyici içinde formülü tanımlayarak Denklem editörü üstüne sağ tıklayıp içerik menüsünden karşılık gelen sembolü seçerek Tercih araç çubuğundan (Selection toolbox) uygun bir sembolü seçerek

 

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

sizlere indirecek.com farkıyla sunulmuştur

İNDİR.

41 kez indirildi