Skype

Skype

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi4 ay önce
Hemen indir ()
52 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Skype, internet üzerinden dünya üzerindeki herhangi bir kullanıcıyla mesajlaşmanıza, görüntülü ve sesli sohbet etmenize ihtimal sağlayan ücretsiz bir irtibat programıdır.

Skype, dünya genelinde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok kullanılan bedava görüntülü sohbet ve mesajlaşma uygulamalarının başında gelmektedir. İnternet yoluyla ücretsiz olarak hem yazılı olarak mesajlaşmanıza, keza sesli olarak konuşmanıza keza de görüntülü olarak sohbet etmenize olanak karşılayan yazılım ile isterseniz uygun ücretler karşılığında konut ve cep telefonlarını da arama şansına sahipsiniz.

Çoklu platform desteği sayesinde kullanıcılarla bilgisayarları, zeki telefonları ve tabletleri üstünde buluşan Skype, kullanıcıların birbirleriyle irtibat kurabilmeleri için P2P teknolojisini kullanmaktadır. Yüksek ses ve bakış kalitesi (internet temas hızınıza yan olarak değişim gösterebilir), konuşma geçmişi, konferans konuşmaları, güvenli dosya transferi gibi gelişmiş özelliklere sahip olan program, kullanıcıların gereksinim duyabileceği her tür arabulucu kendilerine sunmaktadır. Her ne kadar yüksek internet trafiği kullanımı ve emniyet açıklarıyla ilgili eleştiriler alıyor olsa da Skype hiç kuşkusuz şu an piyasada bulunan en etkili mesajlaşma ve görüntülü sohbet uygulamalarından bir her birine.

Skype Aramaları

Skype’ı bilgisayarınıza indirip kurduktan sonradan, programı başta çalıştırdığınız vakit eğer bir kullanıcı hesabınız yahut başta kendinize ait bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Tabii bu noktada sahip olduğunuz bir Microsoft hesabınız varsa Skype üstünde Microsoft hesabınızla da oturum açma şansına sahipsiniz. Gerekli işlemleri yaptıktan sonradan dünya üzerinde Skype kullanan tüm kullanıcılar ile ücretsiz olarak iletişime geçme şansına sahip olacaksınız. Sesli görüşmeler, arkadaşlarınızla toplu olarak konferans görüşmeleri, yüksek kalitede videolu sohbet, güvenli dosya transferi gibi işlemlerin tamamını gerçekleştirebileceğiniz Skype yardımıyla arkadaşlarınız ve ailenizle mesafeleri aradan kaldırarak sürekli olarak iletişim halinde kalabilirsiniz.

Hem kendi dost listenizi hazırlayabilir, arkadaşlarınızla toplu olarak mesajlaşmak için gruplar oluşturabilir, bilgisayarınız üstünde bambaşka insanlara sunum gerçekleştirmek ya da yardım etmek için ekran paylaşma özelliğini kullanabilir, mesajlaşma/tavır geçmişi özelliği baştan sona daha önceki yazışmalarınıza göz gezdirebilir, göndermiş olduğunuz mesajlar üzerinde düzenlemeler yapabilir ya da ayrı ifadeler arasından beğendiklerinizi mesajlaşmalarınız sırasında arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Skype’ın Kullanımı Epeyce Kolaydır

Skype’ın kullanıcı arayüzü epeyce anlaşılması mümkün ve basit kullanımlıdır. Bu sayede her seviyeden bilgisayar ve mobil kullanıcı zorlanmadan Skype’ı rahatlıkla kullanabilir. Tüm alışılmış mesajlaşma programları üstünde yer alan kullanıcı profili, koşul bildirimi, birey/dost listesi, son konuşmalar gibi özellikler kullanıcı arayüzünün sol tarafında yer almaktadır. bununla birlikte Skype klasörü, grup ayarları, arama kutusu ve ücretli arama butonları da yine program asıl penceresi üstünde kullanıcılara sunulmaktadır. Program arayüzünün sağ tarafında da seçmiş olduğunuz içerikler görüntülenmekte ve birey listesi üzerinde seçmiş olduğunuz kişilerle yapmış olduğunuz söylev pencereleri yer almaktadır.

Skype ile Yüksek Arama Kalitesi

Eğer hızlı bir internet bağlantısına sahipseniz Skype üstünde yapacağınız sesli ve videolu görüşmelerin kalitesini diğer bir mesajlaşma programı üzerinde bulamayağınızı söyleyebilirim. VoIP servislerine tarafından çok daha bir ses ve görüntü kalitesini sizlere tanıtmasına karşın, yavaş bir internet bağlantısına sahip olmanız durumunda seslerde bozulmalar ve gecikmelerle aleyhinde karşıya kalabilirsiniz.

başkaca kötü bir internet bağlantısına sahip olsanız dahi Skype’ın mesajlaşma özelliğinden sorunsuz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Program üstünde bulunan arama kalitesi butonu, o lahza gerçekleştirdiğiniz videolu röportaj veya sesli konuşmayla ilgili detaylı bilgileri sizlere sunacaktır.

Sonuç

Eğer etkili ve basit elverişli bir mesajlaşma, sesli röportaj ve görüntülü tavır programı arıyosanız, piyasada Skype’tan daha iyisini bulamayacağınızı söyleyebilirim. Microsoft tarafından 2011 yılında satın alınan Skype’ın tüm platformlar üzerinde geliştirilerek yine Microsoft’un popüler mesajlaşma uygulaması Windows Live Messenger veya Türk kullanıcıları aralarında tanıdık adıyla MSN’in yerine geçtiğini düşünürsek, söylediğim şey konusunda ne dek haklı olduğumu bir kez daha anlayacaksınız.

Skype Özellikleri:

Dünyanın neresinde olursa olsun Skype kullanan kullanıcılarla ücretsiz olarak görüşme ve mesajlaşma Video aramalar doğruca konuştuğunuz insanları görebilme 100’den artı kişiyle aynı anda grup sohbeti gerçekleştirebilme 4 kişiye değin ücretsiz konferans konuşmaları Ev ve cep telefonlarını Skype üzerinden arayabilme Yüksek ses ve gösterme kalitesi Tüm bilgisayarlar üzerinde sorunsuz çalışır, ekstra bir ayar gerektirmez Oldukça kolay ve elverişli Dost listeniz üstünde kimlerin çevrimiçi, kimlerin çevrimdışı olduğunu görüntüleme Bütün aramalarınız ve görüşmeleriniz şifrelenmektedir, böylece epeyce tehlikesiz Facebook hesabınızla entegrasyon seçeneği

ARTILAR

HD kalitesinde video konferans özelliği

Ucuza bütün dünyayla konuşma imkanı

Ekran paylaşım özelliği

EKSİLER

İLGİLİ SORULAR

Skype ses ayarı nasıl yapılır? Skype da otomatik çağrı nasıl yanıtlanır? Skype çağrıları nasıl otomatik cevaplanır? YENİ BİR SORU SOR

İndir

52 kez indirildi