Vivaldi

Vivaldi

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi4 ay önce
Hemen indir ()
40 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Vivaldi, Opera internet tarayıcısının hem kurucusu ayrıca de eski CEO’su Jon Von Tetzchner ve birlikte çalıştığı 25 dev ekip kadar hazırlanan süratli ve teknolojik bir internet tarayıcısı.

Vivaldi, çok uzun süredir internet tarayıcısı sektörünü domine eden Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer arasındaki dengeyi bozabilecek güce sahip, epeyce elverişli, güvenilir, yeni ve süratli bir internet tarayıcısı.

Opera browserının kurucusu ve eski CEO’su olan Jon Von Tetzchner ve dev ekibinin birlikte çalışarak geliştirdiği yeni internet tarayıcısı henüz geliştirilmeye devam etmesine rağmen, kullanıcılarla buluştu. Böylelikle kullanıcılardan gelen geri bildirimler ile fazla daha hızlı bir şekilde geliştirilip stabil halini alması beklenen tarayıcı, bir anda patlama yapabilecek potansiyele sahip.

Kullanıcıların tek bir sekme üzerinden istedikleri her şeye erişebilmelerini karşılamak istedikleri bir tarayıcı için uğraştıklarını dile getiren Jon Von, tasarımında bu nedenle bu planlarına karşın olduğunu vurguladı.

başlangıçta Windows, Mac ve Linux versiyonları yayınlanan programın ilerleyen süreçte mobil versiyonları da geliştiricinin planları içerisinde yer alıyor. Tarayıcı üzerinde soldaki menüde göreceğiniz Vivaldi Mail, şu an için aktif olmamasına karşın, ilerleyen süreçte etkin olacak. Kendi e-posta servisi ile birlikte gelecek olan Vivaldi internet tarayıcının tasarımı da oldukça minimal ve sade olarak tasarlanmış. Olur Ya popüler tarayıcılara tarafından azıcık daha karmaşk görünebilir fakat bu sayede o kadar çok şey elinizin altında ulaşlabilir oluyor.

Vivaldi’nin en fazla ilgiçi çeken özelliği ekranın sağ altındaki sayfa filtreleme özelliği oldu. Buradaki seçenekler arasından istediğinizi seçerek internet sayfalarının siyah beyaz, 3 boyutlu, bütün resimler alt dönmüş, karşıt renkler vb. bambaşka şekillerde görünmesini sağlayabiliyorsunuz.

Standart ayarlarda boş sekme açtığınızda sitelere süratli erişim sağlayabilmeniz için tasarlanan seri arama yani speed dial sayfası da oldukça kullanışlı ve fiilen istediğiniz şekilde kişiselleştirerek internet deneyiminizin kalitesini arttırabiliyorsunuz.

Geliştirici ekip yaptığı açıklamalarda Vivaldi’nin en minimal düzeyde eklentiya gereksinim duymasını temin etmek istediklerini belirtti. Eklenti desteği de elbette olacak.

Girdiğiniz sitelerin temalarındaki renklere göre renk değiştiren rengarenk sekmeler ile kullanabildiğiniz Vivaldi’yi hemencecik bedava olarak indirip, mutlaka denemeniz gerektiğini düşünüyorum. Yeni tarayıcı üzerinde gördüğünü eksi ve artıları bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

İndir

40 kez indirildi