WinRAR

WinRAR

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi4 ay önce
Hemen indir ()
27 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

WinRAR, sıkıştırılmış RAR, ZIP, 7-Zip, ISO uzantılarına sahip kayıtlar dosyaları açmak için kullanabileceğiniz popüler bir sıkıştırılmış dosya açma ve dosya sıkıştırma programıdır.

Winrar, sıkıştırılmış dosya formatlarını açılmak ve bilgisayarınız üzerinde bulunan dosyaları ayrı formatlarda sıkmak için kullanabileceğiniz, gelişmiş özelliklere sahip bir dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosya açma programıdır. Ücretini vererek satın alabileceğiniz programı, ücretsiz olarak full sürüm özelliklerine sahip bir şekilde kullanma şansına da sahip olmamız; Winrar’ın kullanıcılar aralarında en çok seçim edilen dosya sıkıştırma programı olmasında büyük bir rol oynamaktadır.

Keza 32 Bit keza de 64 Bit desteği sunan programın bununla beraber Türkçe dil desteğine de sahip olması, Türk kullanıcılar açısından epeyce önemlidir. RAR, ZIP, 7-Zip, ISO, CAB, ARJ, LZH, TAR, ACE, Gzip, UUE, BZIP2 ve daha birçok ayrı kayıtlar dosyası uzantısı için yardım sunan Winrar, sahip olduğu birçok gelişmiş özelliği doğruca de piyasada bulunan çoğu rakibine fark atmaktadır.

Winrar Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Sizin için hazırlamış olduğumuz aşağı yer alan “Winrar İndirme ve Kurulumu” videosu yardımıyla Winrar’ı nasıl sorunsuz bir şekilde bilgisayarınız üzerine indirebileceğinizi ve kurulum adımlarını nasıl tamamlayacağınızı görebilisiniz.

WinRAR Özellikleri ve İpuçları

Bir dosya sıkıştırma ve açma programından çok daha fazlası olan Winrar, kullanıcılarının .exe uzantılı sıkıştırılmış dosyalar hazırlamasına da olanak sağlıyor. Bu özelliği bir uçtan bir uca herhangi bir üçüncü parti yazılıma ihtiyaç duymadan sıkıştırmış olduğunuz dosyaları kolayca açabilmenize olanak sağlıyor. Gelin Winrar’ın diğer özelliklerine de birlikte göz atalım.

WinRAR: Multithreading: Bu nitelik tamamen dosya açma ve sıkıştırma işlemleri çok daha hızlı gerçekleştiriliyor. Bozuk Dosyaları Koruma: Bu seçenek bir uçtan bir uca bozulmuş veya eksik kayıtlar dosyalarını daha sonra gidermek için saklayabilirsiniz. Daha Hızlı Dosya Tümdengelim: Evraklar dosyalarının üzerine sağ tıklayarak “Buraya çıkart” ya da “Klasöre çıkart” seçenekleri yardımıyla arşiv dosyalarınızı fazla daha hızlı bir şekilde açabilirsiniz. Sıkıştırılmış Dosya Test Etme: Oluşturmuş olduğunuz kayıtlar dosyalarını “Test Et” seçeneğiyle sınayabilir ve verilerinizde herhangi bir sorun olup olmadığını denetleyebilirsiniz. Bozuk Dosyaları Onarma: Açılmak istediğiniz bir arşiv dosyası hata veriyorsa, “Bozuk dosyaları koru” seçeneği yardımıyla kayıtlar içerisinde yer alan sağlam dosyaları kurtarma şansına sahipsiniz. Kayıtlar Dosyası İçerisinde Arama: Arama işlemlerinize evraklar dosyaları içerisinde yer alan sıkıştırılmış dosyaları da dahil edebilirsiniz. Winrar Araçlar: Winrar aşağıda yer alan araçlar sekmesi yardımıyla çoğu faydalı araca zahmetsizce ulaşabilirsiniz. Virüs Taraması: Eğer bireysel güvenliğinize siklet veriyorsanız, Winrar üstünde yer alan otomatik virüs tarama özelliği sizi her türlü zararlı dosyaya karşısında koruyacaktır. Sıkıştırma Formatları Aralarında Şekil Değiştirme: Farklı arşiv uzantıları aralarında çabuk ve kolayca dönüşüm işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Büyük Dosyaları Bölme: Büyük arşiv dosyalarını isterseniz Winrar ile pat diye pozitif ayrı parçaya bölebilirsiniz. Tema Desteği: Winrar üstünde yer alan tema desteği doğruca programın arayüzünü istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Kayıtlar Desteği: Arşive ekle komutu yardımıyla sıkıştırılmış dosyalarınız için farklı kayıtlar dosyaları da hazırlayarak, olası bir dosya kaybında zahmetsizce geri dönüş yapabilirsiniz. Profil Desteği: Aniden fazla defa aynı sıkıştırma yöntemini kullanacaksanız, bu işleme özel bir profil oluşturarak sonra da bu işlemi zahmetsizce tekrarlayabilirsiniz. Dosya Şifreleme: Hazırlamış olduğunuz tüm arşiv dosyalarını isterseniz parola ya da parola yardımıyla koruyabilirsiniz.

WinRAR Nasıl Kullanılır

Genellikle sıkıştırılmış dosyaları başlamak ve bilgisayarınız üstünde bulunan dosyaları basmak amacıyla kullandığınız Winrar’ın nasıl kullanıldığıyla ilgili daha pozitif bilgi olmak istiyorsanız, sizler için hazırlamış olduğumuz “Winrar Ne İşe Fayda, Nasıl Kullanılır?” blog yazımıza göz atabilirsiniz.

İLGİLİ SORULAR

Ubuntu’da Dosyaları Nasıl Zip Sıkıştırabilirim? Winzip programı nedir? Winrar ile Dosya Sıkıştıramıyorum? YENİ BİR SORU SOR

İndir

27 kez indirildi