Wireshark

Wireshark

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi4 ay önce
Hemen indir ()
34 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Wireshark, bilgisayar ağınıza kesik kesik verileri tahlil ederek, onlar hakkında data sahibi olabilmenize ihtimal tanıyan bedava bir yazılımdır.

Eski adı Ethereal olan Wireshark bir ağ inceleme uygulamasıdır. Bilgisayarınıza ulaşan bilgi taleplerini yakalayan kullanım bu data paketlerinin içeriğini görüntülemenize ihtimal tanıyor. Wireshark‘ı kullanarak mesela bir web sitesine bağlanarak bu sitenin ağ kartınıza gönderdiği temas isteklerini inceleyebilir, paketleri bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Programı kullanarak ağınızda yer alan tüm verileri inceleyebilirsiniz. Ağ içerisinde yer alan protokollerin nasıl çalıştığını anlayabilir, ağda yaşanan sorunları tespit etmek için kullanılabilir. Varlıklı VoIPanalizleri de yapan program tcpdump (libpcap), Pcap NG, Catapult DCT2000, Cisco Secure IDS iplog, Microsoft Network Monitor, Network General Sniffer® (compressed and uncompressed), Sniffer® Pro, and NetXray®, Network Instruments Observer, NetScreen snoop, Novell LANalyzer, RADCOM WAN/LAN Analyzer, Shomiti/Finisar Surveyor, Tektronix K12xx, Visual Networks Visual UpTime, WildPackets EtherPeek/TokenPeek/AiroPeek gibi farklı formatları okuyup yazabilir. Ethernet, IEEE 802.11, PPP/HDLC, ATM, Bluetooth, USB, Token Ring, Frame Relay, FDDI gibi paltformlardan da canlı data analizi yapılabilir. Program yaptığı detaylı analizleri XML, PostScript®, CSV formatlarında verebilir.

İndir

34 kez indirildi