Zekr indir

Zekr indir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi4 ay önce
Hemen indir ()
37 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Zekr, Türkçe, ayrıntılı ve basit arayüze sahip ücretsiz Kur’an-ı Kerim programı.

Zekr, Kur’an-ı Kerim ayetlerini ve tercümelerini görüntüleme, arama ve dinleme programı. Türkçe olarak kullanılabilen program Kur’an’ı anlayarak okumak isteyenler, uzun uzadıya analiz etmek isteyenere hitap ediyor. Açık kaynak kodlu olması ve ücretsiz indirilebiliyor olması da güzel.

Windows işletim sistematik bilgisayar kullanıcılarına yönelik hazırlanan Kur’hatıra Kerim programının karşılama ekranı ayet, ayet hakkında bilgiler (kaçıncı sure, ayet sayısı, cüz ve nüzul sayısı), dinleme ve arama bölümünden oluşuyor. Dilediğiniz surenin dilediğiniz ayetine hızlıca ulaşabilmeniz için ayrıca bir tercih menüsü yer alıyor. Gelişmiş arama menüsünden merak edilen bir konu hakkında bilgiye varmak oldukça kolay. Okuma miktarı, cuz, sure, hizip, ayet, sayfa gibi kriterlerle sınırlandırma seçeneklerinin olması da jurnal olarak uyumlu okuma yapmaya muavin olması açısından fantastik olmuş.

Türkçe Kur’lahza meallerini transfer seçeneği de sunan program dediğim gibi Kutsal Kitabımız Kur’lahza’ı anlayarak okumak isteyenlere karşın hazır, detaylı ve temiz arayüzüyle istenilen bilgiye varmak imkanı tanıyor.

Not: Programın çalışması için Java kurmanız gerekiyor. Java yüklü olduğu halde “Failed to find Java VM” hatası alıyorsanız, programın 32-bit sürümünü indirip kurun.
Not2: Programı Türkçe uygulamak için Tools – Options – Language altında Turkish olarak seçmeniz ve OK ile onaylamanız gerekiyor.
Not3: Türkçe mealler yüklü gelmiyor. http://zekr.org/resources.html adresinden indirip programda Araçlar – Ekle – Meal ile indirdiğiniz zipli dosyayı gösterip ardından Görünüm – Meal altından indirdiğiniz meali göstermeniz gerekiyor.

sizlere indirecek.com farkıyla sunulmuştur

İNDİR.

37 kez indirildi